Odpovědi na vaše nejčastější dotazy

Jsou zajišťovány legislativní změny ?

Ano, FinAnalysis je námi nabízen od roku 2004 a reaguje na nové legislativní změny, které ovlivňují funkčnost aplikace.

Více na stránce Změny ve verzích.

 

 

Proč jsou po instalaci k dispozici 2 sešity FinAnalysis ?

Kvůli legislativním změnám ve struktuře výkazů platným od 1.1.2016. Můžete mít 3 různé případy struktur účetních výkazů: a) máte výkazy pouze podle nové struktury, pak použijete sešit FinAnalysis 2.19. b) máte výkazy pouze podle starší struktury, pak použijete sešit FinAnalysis 2.15. c) máte některé výkazy podle nové struktury a některé výkazy podle původní struktury. Přitom chce zachovat kontinuitu výsledků a mít všechna období v jediném sešitu. Potom použije sešit FinAnalysis 2.15 a bude muset použít převodový můstek v tomto sešitě obsažen.

Více na stránce Změna účetních výkazů po 1.1.2016.

 

 

Je ostrá verze odlišná od demoverze a je omezená ?

Ostrá verze se nijak neodlišuje od demoverze. Ale je pro klienta plně otevřená. Lze upravovat tabulky, buňky, grafy. Mazat i přidávat cokoliv. Vyjímkou jsou zamčená makra.

 

 

Dají se přidávat/ubírat období ?

Ano, dají, i když je to trochu pracné a je třeba přitom kontrolovat, zda si uživatel nesmaže např. grafy. Také je potom třeba optimalizovat upravené listy pro tisk.

 

 

Lze použít FinAnalysis pro více firem ?

Ano, lze. Pokud hodláte použít FinAnalysis pro své 2 firmy, lze 1 koupenou licenci nainstalovat do 2 na sobě nezávislých adresářů a vést v nich 2 firmy. Licenčním podmínkám to neodporuje.

 

 

Existuje i verze FinAnalysis pro Mac OS X ?

FinAnalysis se vytváří v prostředí Microsoft Excel. Od verze Microsoft Excel 2016 jsou kompatibilní verze pro Win a Mac. Aplikaci ukládáme ve verzi MS Excel 2016 a zároveň ji nabízíme bez instalačního exe souboru. Obecně ale pro Mac OS X nevyvíjíme a v tomto prostředí netestujeme. Každý potenciální klient má možnost vyzkoušet zdarma demoverzi, zda bude aplikace na jeho prostředí funkční.

Více na stránce Stáhněte si demoverzi.

 

 

Lze použít FinAnalysis pro výkazy ve zkrácené podobě ?

Ano, lze, ale není to doporučeno používat, pokud máte výkazy v plném rozsahu. Rozvahu a výsledovku lze naplnit i jako výkazy ve zkráceném rozsahu. Potom ale nebudou plně funkční mnohé tabulky a grafy, které rozebírají právě jednotlivé řádky z výkazů v plném rozsahu.

 

 

Existují importy z ERP systémů ?

FinAnalysis byl primárně určen pro ruční plnění dat. Vytvořili jsme potom určitý obecný nástroj pro plnění FinAnalysis ze souborů csv a xml. Je zdarma a nelze předem zaručit funkčnost plnění aplikace z vašich konkrétních souborů. Je třeba jej nejprve otestovat či doupravit. Na naší stránce o importech lze dohledat, z jakých systémů jsme importy testovali a nastavili.

Více na stránce Importy dat z účetních systémů.

 

Prohlédnout aplikaci pro finanční analýzu
© 2000 - 2019 Atlantis PC s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | atlantispc@email.cz